معماری
خانه » Home » پیشنهادهای ویژه » پیشنهاد ویژه طراحی اوراق اداری

پیشنهاد ویژه طراحی اوراق اداری

پیشنهاد ویژه فیکانو برای طراحی ست اداری

 

پیشنهاد ویژه فیکانو در رابطه با طراحی ست اداری

فیکانو در نظر دارد به منظور بهبود و ارتقاء کیفیت و زیبایی نسخ چاپی و اداری و اسناد اینترنتی در بین سازمان ها، ادارات، موسسات، شرکت های خصوصی و نیمه خصوصی و مشاغلی مانند جامعه وکلا و پزشکان و غیره اقدام به طراحی و چاپ اوراق اداری و سازمانی (ست اداری) از قبیل سربرگ (A4 ، A5 و وزیری)، کارت ویزیت (انواع مختلف)، پاکت نامه (A4 ، A5 ، سایز ملخی یا نامه اروپایی ۱۱ در ۲۲ سانتی متر)، سر نسخه پزشکان (A4 ، A5 و وزیری)، فاکتور (A4 ، A5 و وزیری)، اقسام فیش و قبض (A4 ، A5 ، وزیری و ابعاد کوچکتر)، فولدر تبلیغاتی (A4 ، A5 ) با طرح تیغ و برش های متنوع، لیبل و پک سی دی و دی وی دی، فیش های اینترنتی و فرم ایمیل رسمی و اقسامی از این دست نماید.

پیشنهاد ویژه فیکانو برای طراحی ست اداری

 

تعرفه قیمت فیکانو

قیمت مصوب فیکانو برای طراحی اوراق اداری (ست اداری) در دو سطح تنظیم شده است:

 

تعرفه قیمت فیکانو سطح یک (حرفه ای)

 • سربرگ (A4 ، A5 و وزیری) ۱۲۰۰۰۰ تومان
 • کارت ویزیت دورو (انواع مختلف) ۱۶۰۰۰۰ تومان
 • پاکت نامه (A4 ، A5 ، سایز ملخی یا نامه اروپایی ۱۱ در ۲۲ سانتی متر) ۱۳۰۰۰۰ تومان
 • سر نسخه پزشکان (A4 ، A5 و وزیری) ۱۲۰۰۰۰ تومان
 • فاکتور (A4 ، A5 و وزیری) ۱۵۰۰۰۰ تومان، برای تعداد بیش از ۸ سفارش ۱۱۰۰۰۰ تومان
 • اقسام فیش و قبض (A4 ، A5 ، وزیری و ابعاد دیگر) ۱۵۰۰۰۰ تومان، برای تعداد بیش از ۸ سفارش ۱۱۰۰۰۰ تومان
 • فیش های اینترنتی و فرم ایمیل رسمی ۱۵۰۰۰۰ تومان، برای تعداد بیش از ۸ سفارش ۱۱۰۰۰۰ تومان 
 • فولدر تبلیغاتی (A4 ، A5) با طرح تیغ و برش های متنوع ۸۵۰۰۰۰ تومان
 • ست اداری (شامل پاکت نامه و پاکت A4، سربرگ A5 و A4 ، کارت ویزیت و دفترچه یادداشت) مجموعا ۵۰۰۰۰۰ تومان

 

تعرفه قیمت فیکانو سطح دو (متوسط)

 • سربرگ (A4 ، A5 و وزیری) – تومان
 • کارت ویزیت دورو (انواع مختلف) – تومان
 • پاکت نامه (A4 ، A5 ، سایز ملخی یا نامه اروپایی ۱۱ در ۲۲ سانتی متر) – تومان
 • سر نسخه پزشکان (A4 ، A5 و وزیری) – تومان
 • فاکتور (A4 ، A5 و وزیری) – تومان
 • اقسام فیش و قبض (A4 ، A5 ، وزیری و ابعاد دیگر) – تومان
 • فیش های اینترنتی و فرم ایمیل رسمی – تومان
 • فولدر تبلیغاتی (A4 ، A5) با طرح تیغ و برش های متنوع – تومان
 • ست اداری (شامل پاکت نامه و پاکت A4، سربرگ A5 و A4 ، کارت ویزیت و دفترچه یادداشت) مجموعا – تومان

 

لازم به ذکر است

 • روند تایید طرح بصورت قدم به قدم و تا تائید نهایی صاحب سفاش صورت می پذیرد.
 • موارد نام برده بصورت فایل با کاربرد اینترنتی، فایل آماده به چاپ (با بهترین کیفیت) و یا بصورت چاپ شده تحویل سفارش دهنده می گردد.
 • تعرفه ارائه شده کاملا رقابتی می باشد و بسیار ارزانتر از حداقل قیمت معمول طراحی در نظر گرفته شده است.
 • هزینه چاپ اقسام نام برده و یا سایر سفارشات مشابه بصورت مجزا با توجه به نوع سفارش محاسبه و اعلام می گردد.
 • برای سفارشاتی که بصورت مجموعه یا پک انجام می گردد (مانند چند ویزیت پرسنلی شبیه به هم یا چند نوی فرم اداری شبیه هم) فقط هزینه ای به عنوان تکرار طرح در نظر گرفته می شود.

 

طراحی ست اداری - فیکانو

طراحی ست اداری - فیکانو

طراحی ست اداری - فیکانو

طراحی ست اداری - فیکانو

 

با مطالعه متن زیر اطلاعات بیشتری در رابطه با اوراق اداری یا همان ست اداری کسب کنید:

انواع پاکت نامه:

پاکت نامه محصولی است برای بسته بندی که معمولا از جنسی صاف و ساده مانند کاغذ تهیه می شود و طوری طراحی شده که یک جسم صاف مانند سربرگ را در خود جای دهد. به طور معمول پاکت نامه از برش کاغذ به یکی از سه روش زیر به دست می آید: برش نوری یا الماسی، صلیب با بازوی کوتاه و بادکی. این اشکال باعث می شوند در صورت تا شدن به طرف مرکز، یک شکل مستطیلی یا مربعی بسازند که از چهار طرف آن دارای همپوشانی با طرف مقابل است و به این ترتیب تا کردن به گونه ای باشد که آخرین تایی که باید بسته شود در سمت کوتاه پاکت باشد از آن در صنعت تولید پاکت های تجاری به عنوان جیب نام برده می شود. گرچه در اصل می توان تاخوردگی ها را در نقاطی که با هم همپوشانی دارند به یکدیگر چسباند که از این نوع معمولا برای فرستادن نامه استفاده می شود. در برخی پاکت ها از فیلیگران استفاده می شود که می توان آن را ته نقش نامید و آن عبارت است از نوشته یا علاماتی که در متن خمیر کاغذ پیدا می شود و زمانیکه پاکت را مقابل نور قرار دهیم دیده می شود.

یک aerogram به خود نامه وابسته است و هردوی آنها طوری طراحی شده اند که به منظور کاهش وزن بتوان داخل شان نوشت (پاکت سرخود). هر پاکت دست سازی، بالقوه یک کاغذ نامه است زیرا قبل از تا کردن می توان مطلب مورد نظر را در قسمتی از کاغذ که به سمت داخل پاکت تا می شود نوشت.

پاکت مورد استفاده جهت پنی انگلستان که در سال ۱۸۴۰ مورد استفاده قرار می گرفت کاغذ نامه ای موزی شکل بود اما اگر می خواستند یک نامه جداگانه در آن قرار دهند هزینه پستی همچنان یک پنی باقی می ماند. وزن محموله نباید از یک اونس (۱۳ گرم) بیشتر می شد. یک پاکت برگشتی، پاکتی است که آدرس بر آن نوشته شده و کوچکتر از پاکت اولیه بوده و در آن جای می گیرد. برخی پاکت ها به گونه ای طراحی شده اند که بتوان از آنها برای نامه برگشت مجدد استفاده کرد که این کار باعث کاهش هزینه می شود چون دیگر نیازی نیست پاکت برگشتی را نیز درون نامه اصلی قرار دهید و وزن آن را زیاد کنید.

صنعت پست مستقیم از پاکت های برگشتی به عنوان مکانیزم پاسخ دهی بهره فراوان می برد. از آنجا که پاکت نامه از کاغذ ساخته می شود می توان به آن طرح یا متن دلخواهی را در امکان مورد نیاز افزود. این چیزیست که پست مستقیم مدت ها است از آن بهره می برد و همین طور به تازگی جنبش هنریست. اکثریت حدود ۴۰۰ میلیون پاکتی که در اندازه های مختلف در سراسر جهان تولید می شوند ماشینی هستند.

صنعت ساخت ماشین پاکت سازی به طور بین المللی در انحصار <<وینکلر>> و <<دوبینر>> است.

ست اداری:

طراحی ست اوراق یکی دیگر از بسترهای بسیار مهم در رشته گرافیک می باشد که باید دید تخصصی نسبت به آن وجود داشته باشد زیرا که اهمیت بسیار زیادی در امر تبلیغات دارد ولی متاسفانه مورد کم لطفی قرار گرفته است.

مجموعه ای از کنار هم قرار گرفتن کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و … ست اوراق را تشکیل می دهند. علی رغم اینکه مانند یک خانواده در کنار هم هستند ولی هرکدام از اینها کاربرد جداگانه ای دارد و جزء لاینفک از تبلیغات به شمار می آیند که یک شرکت اعم از خصوصی، دولتی و ارگانها و شرکت های مختلف برای انجام امور تبلیغاتی و انجام امور مکاتبه ای و … از آن استفاده می کنند.

طراحی ست بستگی به موضوعات مورد نظر دارد که انواع موضوعات ست اداری عبارت است از: تجاری، فرهنگی، سیاسی، علمی و مذهبی و … که علیرغم اینکه هرکدام از اینها در رده های مختلف موضوعی قرار گرفته و طبقه بندی شده اند ولی ممکن است وجوه مشترکی با هم داشته باشند و چند موضوع با هم ادغام شده در قالب یک موضوع خاص مطرح شوند به عبارتی ست تجاری ممکن است جنبه علمی و فرهنگی داشته باشد مانند طراحی ست برای آژانس های مسافرتی و یا ست سیاسی، مذهبی در کنار هم مطرح شوند و یک عنوان واحد را تشکیل دهند یا اینکه یک مجتمع فرهنگی علاوه بر فعالیت های فرهنگی و علمی، نوع تجارت و کسب و کار درآمد به حساب می آید که در این مورد چند موضوع (فرهنگی، علمی، تجاری) با یکدیگر ادغام شده اند.

کارت ویزیت: واژه لاتین (Visiting) در فرهنگ فارسی به معنای ملاقات و ملاقات کننده می باشد که یک کارت کوچک تجاری است. کارت ویزیت معرف یک شناسنامه کوچک است که برای معرفی کالا شرکت و موسسه و غیره با ذکر شماره تلفن و آدرس به همراه امور خدماتی چاپ می شود که امروزه شاهد این پدیده هستید که طراحی کارت ویزیت برای بازار گرمی و کسب درآمد میان سودجویان رواج پیدا کرده که هیچکدام از این ها در طراحی کارهای چاپی و گرافیکی تخصصی ندارند.

اگر کارت ویزیت به تنهایی از طراحی خوبی برخوردار باشد در تبلیغات تاثیر فراوانی دارد و حرف اول را می زند به طوری که این کارت که در قطع و اندازه کوچک عرضه می شود علی رغم اینکه شاید به چشم نیاید ولی بالعکس می تواند یک بمباران تبلیغاتی بزرگ را راه اندازی کند.

سربرگ:

عبارت است از: برگه، ورق، تکه کاغذی که متن نامه در آن نوشته شده و جهت ارسال پیامی یا برای درخواست چیزی و … برای برقراری ارتباط با موسسات و ارگانهای دیگر می باشد. بارها دیده اید که مثلا برای اموری به موسسه یا ارگان و مراکز آموزشی مراجعه کرده اید در عین حال که معرفی نامه ای همراه خود داشته اید تا با توجه به آن به امور شما رسیدگی شود.

پاکت نامه:

بسته ای که سرنامه یا سربرگ در آن قرار می گیرد و اینکه چگونه از نظر زیبایی طراحی شود و اینکه نامه قرار است به چه شکل در آن گنجانده شود. همه و همه بستگی به ایده و ذوق و سلیقه طراح آن دارد. در واقع پاکت نامه محافظ متن و محتوای نامه می باشد. یک طرف از چهار طرف پاکت نامه اغلب چسب دار هستند که با اندکی مرطوب کردن، چسب خاصیت چسبندگی پیدا کرده و به سطح می چسبد. این هم دلیل به آن است که تا گیرنده از بازنشدن آن مطمئن شود و به عبارتی می تواند محافظ نامه های محرمانه شود، هم اینکه محافظت از خود نامه که از پاکت بیرون نرود و نیز تمیز بودن نامه تا رسیدن به مقصد که در خوانایی و رسایی پیام تاثیر دارد.

مشخصات یک کارت ویزیت خوب:

۱- دارای ترکیب بندی مناسب و جذاب و نو باشد.

۲- از لحاظ بصری مخاطب را به سرعت جذب کند.

۳- دارای فضاهای مثبت و منفی متعادل باشد.

۴- استفاده ی مناسب از فونت های مرتبط با موضوع مثلا در یک کارت ویزیت که مربوط به یک وکیل می باشد فونت رسمی و سنگینی را می طلبد در صورتیکه یک کارت ویزیت پرورش اندام میتواند فونت تبلیغاتی تری را داشته باشد و یا کارت ویزیت یک طراح گرافیک می تواند کاملا ساختار شکنانه باشد.

آرم تصویر و نوشتار در بهترین حالت و بهترین کمپوزیسیون لی اوت شود رنگ در کارت ویزیت از اهمیت بسزایی برخوردار است به همین جهت طراح گرافیک باید حتما رنگها را به خوبی بشناسد و بر روانشناسی رنگ کاملا اشراف داشته باشد چرا که هر نوع ویزیتی مختص به حرفه و شغل خاصی است و هر حرفه و شغلی دارای ویژگی های خاص خود می باشد به همین جهت روانشناسی هر حرفه و شغل نیز متفاوت است.

توجه به ساختار شکنی در طراحی ویزیت می تواند آن ویزیت را در ذهن مخاطب برای همیشه ماندگار سازد. ویزیت هایی که عموما شلوغ بوده و فونت و رنگ شناسی ندارند خیلی سریع از ذهن مخاطب حذف می شوند در حالی که یک ویزیت خلوت با طراحی حرفه ای و ساده و یا یک ویزیتی که در آن معیارهای رایج و قدیمی طراحی به هم ریخته شده و در آن ساختار شکنی شده است برای مدتی طولانی و یا همیشه در ذهن مخاطب ثبت می شود.

مشخصات یک سربرگ خوب:

یک سربرگ خوب باید بتواند علاوه بر ترکیب بندی رنگ بندی و نوع آوری هویت شرکت یا موسسه مورد نظر را به خوبی نشان دهد که در یک سربرگ خوب باید طراحی به گونه ای باشد که همه موارد لازم از جمله نام شرکت، حیطه فعالیت به صورت کلی، تاریخ، شماره پیوست و آدرس و شماره تلفن و فکس و هم چنین ایمیل گنجانده شود.

انتخاب فونت مناسب در ارتباط با موضوع سربرگ نیز الزامی است.

با توجه به مطالب ارائه شده یک مشخصه (نشانه) خوب باعث فروش محصول یا تایید یک پروژه خواهد شد. در طراحی این عناصر گرافیکی برای موفقیت در بازار جهانی انعطاف پذیری یک راهنما است. یک طراحی حروف بایستی روی کاغذ، از طریق فکس یا روی اینترنت و به سادگی در هر زبانی قابل تشخیص باشد. رنگ و شکل بایستی به دقت در نظر گرفته شود تا در تمام فرهنگ ها تاثیر پذیر باشد. در سبک نباید محدودیت زمانی وجود داشته باشد و مد روز و جریانات جاری نباید بر آن تاثیر بگذارد.

 

ثبت سفارش

برای ثبت سفارش، ارائه اطلاعات مربوطه و دریافت مشاوره به منوهای بالای سایت قسمت “ارتباط با ما” مراجعه کنید و یا از طریق شماره تماس ۰۹۱۳۲۲۹۳۵۴۴ یا واتس اپ و تلگرام به شماره ۰۹۱۳۶۰۱۹۰۸۷  ارتباط برقرار کنید.

نمونه کارهای طراحی اوراق اداری

نمونه کار وب سایت فیکانو (رسول مهدی جبار) www.fikano.ir

کارت ویزیت تشریفات عروسی

 

نمونه کار طراحی اوراق اداری ( سربرگ و پاکت)

 

نمونه کارهای طراحی اوراق اداری فیکانو

 

نمونه کارهای طراحی فولدر تبلیغاتی فیکانو

قالب وردپرس