معماری
خانه » مطالب تخصصی » مطالب نقاشی » مارک های مورد قبول در رنگ اکریلیک در بازار ایران و جهان و تصویر نقاشی های اکرلیک

مارک های مورد قبول در رنگ اکریلیک در بازار ایران و جهان و تصویر نقاشی های اکرلیک

نقاشی هنری با رنگ اکرلیک

 

بازار ایران

۱ – رنگ اکریلیک وینزور Winsor

۲ – رنگ اکریلیک اشمینک Schmincke

در سه سری در بازار ایران:
سری رنگ کالج
سری رنگ آکادمی
سری رنگ ایر کالر (مایع با غلظت پایین می باشد)

۳ – رنگ اکریلیک رویال تالنز Royal Talens

۴ – رنگ اکریلیک مایمری Maimeri

در دو سری
سری رنگ اکریلیکو
سری رنگ پلی کالر

۵ – رنگ اکریلیک پ ب او pebeo

۶ – رنگ اکریلیک رویال

(ساخت چین به سفارش ایران)

۷ – رنگ اکریلیک وستا

(ساخت ایران)

۸ – رنگ اکریلیک پارس

(ساخت ایران)

۹ – رنگ اکریلیک رپین

۱۰ – رنگ اکریلیک ریوز

 

 

رنگ اکرلیک هنری

 

بازار جهانی

شش مارک مورد قبول در رنگ اکریلیک
هر یک ازهنرمندان برمبنای رنگ‌های مصرفی و محتویات رنگی که آن‌ها را روا یا روغنی می‌کند، مارکی از رنگ‌های اکریلیک موجود را برای کار خود انتخاب می‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند که به‌جای خرید تعداد زیادی رنگ ارزان‌ قیمت، تعددی رنگ محدود، اما با کیفیت تهیه کنند. در این‌جا تنها به بررسی برخی نکات برای راهنمائی خرید رنگ‌های اکریلیک اشاره می‌کنیم:

 

۱) رنگ اکریلیک Golden

یکی از مارک‌های مورد علاقه نقاشان این سبک، اکریلیک‌های Heavy Body محصول Golden است. Golden یک کمپانی آمریکائی است که تولید رنگ‌های اکریلیک با کیفیت بالا را برای هنرمندان و نقاشان برعهده دارد. بساری از نقاشان گستره رنگ‌های ارتعاشی آن را که شامل خاکستری‌های کارآمد هم می‌شود، دوست دارند.

۲) رنگ اکریلیک Liquitex

دومین مارک مورد علاقه نقاشان، Heavy Body Professional Artist Color محصول Liquitex است. این رنگ‌ها به‌خاطر تیوپ‌های پلاستیکی که دارند، بسیار قدرتمند و مقاومند و محتویاتی چسبناک و روغنی دارند که کار یا چاقوی پالت را خوشایند می‌کند.

۳) رنگ اکریلیک Winsor & Newton

از آن‌جائی که رنگ‌های این مدل گزینه مناسبی د زمینه کیفیت و دسترسی آسان محسوب می‌شوند، بیشتر فروشگاه‌های هنری رنگ‌های اکریلیک خود را از این مارک تهیه می‌کنند. این مارک گستره رنگی متنوعی ارایه می‌کند و محتویات رنگ آن غلیظ‌تر از Gogden یا Liquitex است، پس برای کار با چاقو یا ایمپستو مناسب به‌نظر می‌رسد. این گستره شامل رن سفید ترکیبی کارآمدی است که نسبت به سایر رنگ‌های این مجموعه رقیق‌تر است.

۴) رنگ اکریلیک M.Graham & Co

اگر به‌دنبال رنگ اکریلیکی هستید که بتوانید زمان کاری بیشتری داشته باشید این مدل رنگ در بالای فهرست شما قرار می‌گیرد. (در هوای گرم و مرطوب، نیم ساعت زمان کاری خواهید داشت).

اما به این ‌دلیل که بسیاری از نقاشان چندان صبور نیستند و بیتشر روی حالت‌های براق کار می‌کنند، دوست دارند که این رنگ‌ها هرچه ریع‌هٔر خشک شوند. رنگ‌های این کمپانی گران قیمت، اما عالیند. آن‌ها قوی و غنی هستند و به زیبائی هرچه‌ تمام‌تر با یکدیگر ترکیب می‌شوند. اگر به کار با رنگ روغن عادت کرده‌اید و حال می‌خواهید کار با اکریلیک را امتحان کنید، گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌اید.

۵) رنگ اکریلیک Daler – Rowney

این رنگ‌های با کیفیت از Winsor & Newton و Liquitex, Golden ارزان‌تر هستند. اگر می‌خواهید محدوده وسیعی، به‌ویژه زیر کار نقاشی را رنگ کنید از این مارک استفاده کنید. در این مارک برخی از رنگ‌ها (برای مثال آبی Prussian) تیره‌تر از رنگ‌ەای موجود در مارک‌های دیگر است که به کارآمدی رنگ‌ها می‌افزاید. محتویات این رنگ‌ها از حالت سفت تا روغنی متغیر هستند.

۶) رنگ اکریلیک در مارک‌های دیگر

مارک‌های دیگری از رنگ اکریلیک هم در بازرا یافت می‌شوند، مثل Chroma Utercht و Schmincke, Grumbacher, Lascaux. اگر به‌صورت اتفاقی به یکی از این مارک‌ها یا مارک دیگری برخوردید و قصد خرید آن را داشتید بهتر است روی تیوپ آن را مطالعه کنید و ببینید از چه رنگ دانه‌هائی ساخته شده است، سپس تیوپ رنگی را که بیش از همه رنگ‌ها استفاده می‌کنید، انتخاب کرده و خریداری کنید

 

نقاشی، تصویرسازی و طراحی گرافیک فیکانو
www.fikano.ir

 

رنگ اکرلیک هنری
رنگ اکرلیک هنری

 

 

نقاشی هایی با رنگ اکرلیک

نقاشی هنری با رنگ اکرلیک
نقاشی هنری با رنگ اکرلیک
نقاشی هنری با رنگ اکرلیک
نقاشی هنری با رنگ اکرلیک
نقاشی هنری با رنگ اکرلیک

درباره ی رسول مهدی جبار

ایده پرداز، طراح گرافیک و تصویرگر (مدیر وب سایت فیکانو)

همچنین ببینید

نقاشی “روشن‌بینی” اثر رنه ماگریت

  ترجمه مجله‌هنر رنه ماگریت (۱۸۹۸-۱۹۶۷) روشن‌بینی | ۱۹۳۶ Rene Magritte⁣ (۱۸۹۸-۱۹۶۷) La Clairvoyance⁣ ۱۹۳۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس