معماری
خانه » مطالب تخصصی » مطالب تصویرسازی » پالت کل رنگ های ماژیک برای راندو و پرزانته

پالت کل رنگ های ماژیک برای راندو و پرزانته

پالت کل رنگهای ماژیک تاچ, شماره های ماژیک برای راندو و پرزانته

 

ماژیک راندو

ماژیک راندو بیشتر در زمینه‌ی طراحی های معماری مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که نشان دادن نمایی کلی و ارزیابی ارزش پروژه از ارزش بالایی برخوردار می‌باشد، این ابزار توانسته‌ تا به بهترین شکل ممکن این کار را به انجام برساند.

استفاده از ماژیک راندو تنها در مصارف مربوط به نقشه‌کشی و معماری خلاصه نمی‌شود، بلکه ظاهر زیبا و مدرنی که به طراحی می‌بخشد باعث شده تا طراحان زیادی به این نوع ماژیک‌ها علاقه نشان دهند. اگرچه امروزه استفاده از وسایل دیجیتال از استقبال زیادی برخوردار گشته است، اما با این وجود، طراحی با ابزار‌های قابل لمس، هیچگاه از زندگی یک طراح حذف نمی‌گردد.

البته طرح کلی در این قبیل آثار غالبا به وسیله‌ی مداد طراحی یا خودنویس طراحی می‌شود. می‌توانید از ابزار‌های متفاوت دیگری مانند انواع اتود نیز استفاده کنید. اما استفاده از خودنویس‌ها نتیجه‌ی بهتر و جذاب‌تری را ارائه می‌دهند.

راندو در اصل یک تکنیک است و ماژیک های راندو به طور تخصصی برای این کار ساخته شده‌اند. در این تکنیک، طراح سعی می‌کند تا فضای کلی محیط را تا حد امکان نزدیک به واقعیت طراحی کند. به گونه‌ای که اگر کسی در حال مشاهده اثر باشد بتواند به کلیت طرح ارائه شده و تناسبات به کار رفته پی‌ببرد.

 

ترکیب تکنیک

استفاده از ابزار های مختلف در یک طراحی همیشه یکی از راه‌هایی است که طراحان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند. در طراحی‌های راندو علاوه بر ابزار معمول این کار، از انواع آبرنگ نیز استفاده می‌کنند. چراکه بعضی قسمت‌ها را می‌توان با استفاده از آبرنگ بهتر نشان داد. شاید هم فقط سلیقه‌ی طراح، باعث می‌شود که گاهی اوقات از آبرنگ و یا حتی پاستل و مداد شمعی برای این کار استفاده نماید.

در کنار استفاده از انواع ماژیک راندو که محصولات بسیار حرفه‌ای و مفیدی هستند، می‌توانید در صورت تمایل از استفاده از آبرنگ از انواع واتربراش هم برای این کار استفاده نمایید. البته استفاده از واتر براش در موضوعات مختلفی صورت می‌گیرد اما استفاده از آن به جای قلمو هم می‌تواند تجربه‌ی متفاوت و جالبی را برایتان به همراه داشته باشد.

یکی دیگر از اصلی ترین وسایلی که در طراحی‌های راندو استفاده می‌شود، مداد رنگی می‌باشد. اگر بخواهیم کمی بیشتر در رابطه با استفاده از ابزارهای مختلف در یک طراحی صحبت کنیم، مقرون به صرفه‌تر بودن این روش در برخی موارد می‌باشد. به عنوان مثال شما دو ماژیک راندو خاکستری و آبی را تهیه کرده‌اید.

اما به نظرتان می‌آید که قسمتی از طرح خود را به رنگ قرمز کار کنید. اما با توجه به اینکه می‌توانید برای این کار از آبرنگ استفاده نمایید، بنابراین با استفاده از آبرنگ توانسته‌اید از هزینه‌ی اضافی از این بابت پیشگیری کنید. بهترین مزیت این کار صرف زمان کمتر برای شماست. چراکه تهیه ابزار جدید کمی زمان‌بر است و گاهی اوقات مجبور هستید یک طراحی را هرچه سریعتر به پایان برسانید.

البته اغلب اوقات بهتر است که از یک الی دو ابزار در طراحی‌هایتان استفاده نمایید البته در رنگ های مختلف. چراکه ممکن است نتیجه‌ی دلخواه شما با استفاده از چندین ابزار مختلف حاصل نشود و اینگونه زحماتتان به هدر برود که این امر به مراتب بهای بیشتری نسبت به زمان و هزینه‌ی صرفه‌جویی شده به همراه دارد. در واقع راندو با ابزارهای گوناگونی انجام می‌شود.

 

راهنمای خرید ماژیک راندو
شاید شما هم به این سؤال رسیده باشید. بهترین ماژیک راندو کدام مدل است؟ اول از همه باید این اصل را مد نظر قرار دهید که هر برندی زمانی که به شهرت می‌رسد، قطعا قیمت بالاتری را روی محصولات خود اعمال می‌کند.

این یک امر طبیعی است! درست است که به مراتب بخش زیادی از هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید صرفا به خاطر برند آن محصول است. به این معنی که حتی می‌توان با کیفیتی قابل رقابت با همان محصول، برند نوپا تری را پیدا کرد. اما برند هایی که به شهرت رسیده‌اند نیز بیخود به این جایگاه نرسیده‌اند و به راحتی قابل جایگزین نیستند.

واقعیت این است که انصافا تقریبا تمام برند های ماژیک راندو در بازار از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشند. اینکه شما کدام برند را تهیه کنید بیشتر از هرچیز به تجربه‌ی شما بستگی دارد. اگر در این حوزه تجربه‌ی زیادی ندارید به شما پیشنهاد می‌شود که روی برند محصول حساسیتی نداشته باشید.

البته می‌توانید از کسانی که در این زمینه حرفه‌ای هستند نیز راهنمایی های بسیار مفیدی دریافت کنید. اما خب بهتر است این چند نکته در خرید ماژیک راندو حرفه‌ای را مورد توجه قرار دهید.

تقریبا هیچ برندی اقدام به تولید محصول بی‌کیفیت نمی‌کند. و برند های معروف در این زمینه گاها خیلی سخت پیدا می‌شوند. این نکته تنها برای این ذکر شد که از برند های دیگر نیز با خیال راحت استفاده کنید.
بنابراین نمی‌توان گفت که بهترین ماژیک راندو کدام است! هر محصولی ویژگی های مثبت خود را دارد. اما خب به هرحال برند های تاچ، کوییلو و زیگ آنقدر محبوب شده‌اند که حتی بعضی برند های جدید سعی کرده‌اند که نام خود را شبیه به آن‌ها انتخاب کنند.

 

بهترین برند های ماژیک راندو

ماژیک راندو کوییلو
از بررسی میزان فروش انواع ماژیک های مخصوص راندو، برند کوییلو یکی از پرفروش‌ترین برندهای حاضر می‌باشد. محصولات کوییلو ساخت کشور آلمان هستند. کشور آلمان جزو بهترین کشورها در حوزه‌ی تولید محصولات هنری می‌باشد. پس می‌توان از کیفیت ماژیک راندو کوییلو هم اطمینان پیدا کرد.

به علاوه‌ی این نکات، ماژیک های مخصوص راندو کوییلو، غالبا دوسر هستند که این امر نیز یکی دیگر از دلایلی است که باعث محبوبیت این برند شده است. پس می‌توان نتیجه گرفت که خرید یکی از ماژیک‌های راندو کوییلو می‌تواند انتخابی نسبتا مقرون به صرفه و مناسب برای هرکسی محسوب شود.

ماژیک راندو زیگ
طبق بررسی های صورت گرفته برند زیگ بعد از کوییلو، پرفروش‌ترین برند در بین سایر رقبا می‌باشد. ماژیک های راندو زیگ، از قابلیت شارژ مجدد نیز برخوردار هستند. البته در قسمت ویژگی‌های هر محصول این موارد ذکر شده است. در واقع مهم ترین نکته‌ نیز همین مورد است. این برند ژاپنی نیز از محبوبیت خوبی برخوردار گشته است. برخلاف ماژیک های برند کوییلو، ماژیک راندو های برند زیگ از قابلیت شستشو برخوردار نیستند.

ماژیک راندو تاچ
یکی از محبوب‌ترین و نام آشنا ترین برندهای موجود در این زمینه، ماژیک های برند تاچ می‌باشند. البته این محصولات کمی کمیاب هستند و ممکن است در تهیه‌ی محصولات این برند کمی دچار مشکل شوید. همچنین قیمت بالای آن نیز یکی دیگر از مسائل قابل توجه است.

 

ماژیک راندو دو سر
انواع ماژیک راندو به دو دسته‌ی بسیار کلی تقسیم می‌شوند. ماژیک راندو تک سر و ماژیک راندو دو سر این دو دسته‌ی کلی را تشکیل می‌دهند. در مدل های دو سر، یک طرف شکلی نوک تیز و طرف دیگر شکلی مانند قلم های خوشنویسی دارد. استفاده از انواع دوسر به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام طراحی و رنگ آمیزی دست بازتری داشته باشید و با ظرافت بیشتری کار خود را به پایان برسانید. اما در مقابل مدل های تک سر ممکن است کمی کار شما را سخت‌تر کنند. البته این امر به معنای بد بودن انواع تک سر نیست.

 

راهنمای انتخاب رنگ ماژیک راندو
کسانی که قصد خرید حرفه‌ای دارند، بهتر است به یک راهنمای کامل رنگ‌ها دسترسی داشته باشند تا بتوانند دقیقا رنگ های مورد نیازشان را به راحتی تهیه کنند. بنابراین ما برای شما عزیزان در این بخش یک تصویر راهنما برای انتخاب رنگ ماژیک راندو قرار دادیم. کافی است به این رنگ‌ها دقت کنید تا دقیقا بتوانید رنگی که نیاز دارید را پیدا کنید و با استفاده از کد هر رنگ، به راحتی و سرعت بیشتر محصول مورد نظر خودتون رو خریداری کنید.

نقاشی، تصویرسازی و طراحی گرافیک فیکانو
www.fikano.ir

 

راندو و ماژیک تاچ

 

 

پالت کل رنگهای ماژیک تاچ, شماره های ماژیک برای راندو و پرزانته

پالت کل رنگهای ماژیک برای راندو و پرزانته

 

پالت کل رنگهای ماژیک کیوکالر , شماره های ماژیک برای راندو و پرزانته  

پالت کل رنگهای ماژیک برای راندو و پرزانته

 

 

 

 

راندو و ماژیک تاچ
راندو و ماژیک تاچ
راندو و ماژیک تاچ
راندو و ماژیک تاچ

                     

درباره ی رسول مهدی جبار

ایده پرداز، طراح گرافیک و تصویرگر (مدیر وب سایت فیکانو)

همچنین ببینید

نقاشی “روشن‌بینی” اثر رنه ماگریت

  ترجمه مجله‌هنر رنه ماگریت (۱۸۹۸-۱۹۶۷) روشن‌بینی | ۱۹۳۶ Rene Magritte⁣ (۱۸۹۸-۱۹۶۷) La Clairvoyance⁣ ۱۹۳۶ …

یک دیدگاه

  1. منمنونم از پالتی که در اختیارمون گذاشتید خیلی کمکمون کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس